For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 26, 2020

Matchday 5 TZ Yuanda Taizhou Yuanda 1:0 Beijing Renhe BJ Renhe
  JX Liansheng Jiangxi Liansheng 1:3 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
  SC Jiuniu Sichuan Jiuniu 1:3 Changchun Yatai CC Yatai
Matchday 2
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:1 RB Leipzig RB Leipzig
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 1:4 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
FC Augsburg FC Augsburg 2:0 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 1:3 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 0:0 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 0:0 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 1:0 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:0 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
SC Verl SC Verl 3:0 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 1:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:1 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:2 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Hallescher FC Hallescher FC 0:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
  Siirt Idare Siirt Il Özel Idaresi Spor moved Karaköprü Belediye Spor Karaköprü Bld
  Adiyaman 1954 Adiyaman 1954 Spor 1:1 Alanya Kestelspor Alanya Kestel
  Kozan Spor FK Kozan Spor FK 0:1 Düzce Spor Düzce Spor
  Büyük Anadolu Kirikkale Büyük Anadolu Spor 2:0 Sultanbeyli Belediye Spor Sultanbeyli Bld
  Modafen Modafen 1:0 1954 Kelkit Belediyespor 1954 Kelkit Bld
  Muglaspor Muglaspor 0:1 52 Orduspor FK 52 Orduspor FK
  Bergama Bld Bergama Belediyespor 0:0 68 Aksaray Belediye Spor 68 Aksaray Bld
  Silivrispor Silivrispor 0:2 Bursa Yildirim Spor Bursa Yildirim
Matchday 3 Brighton Brighton & Hove Albion 2:3 Manchester United Man Utd
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:2 Everton FC Everton
 
West Brom West Bromwich Albion 3:3 Chelsea FC Chelsea
 
Burnley Burnley FC 0:1 Southampton FC Southampton
  Alavés Deportivo Alavés 0:0 Getafe CF Getafe
 
Valencia Valencia CF 1:1 SD Huesca SD Huesca
  Elche CF Elche CF 0:3 Real Sociedad Real Sociedad
  Real Betis Real Betis Balompié 2:3 Real Madrid Real Madrid
Matchday 2 Torino Torino FC 2:4 Atalanta BC Atalanta
  Sampdoria UC Sampdoria 2:3 Benevento Calcio Benevento
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 0:2 SS Lazio Lazio
 
Inter Inter Milan 4:3 ACF Fiorentina Fiorentina
Matchday 5 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 0:3 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Marseille Olympique Marseille 1:1 FC Metz FC Metz
Matchday 4 VV Goes VV Goes moved Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Harkemase Boys Harkemase Boys moved ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  ACV Assen ACV Assen 1:4 HSV Hoek Hoek
  Staphorst VV Staphorst 2:3 BVV Barendrecht Barendrecht
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 2:2 VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Ter Leede VV Ter Leede 1:3 VV SteDoCo SteDoCo
  Sportlust '46 Sportlust '46 2:0 VV DOVO Veenendaal DOVO
  FC Lisse FC Lisse 4:1 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs moved VVOG Harderwijk VVOG
Matchday 3
SCR Altach SCR Altach 0:2 WSG Tirol WSG Tirol
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 1:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
SV Ried SV Ried 1:3 Red Bull Salzburg RB Salzburg
Matchday 9 Tambov PFK  Tambov 0:2 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 6:0 FK Ufa Ufa
  Sochi FC Sochi 1:1 FK Krasnodar Krasnodar
Matchday 2 Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 3:0 Akademia FK Rostov U16 FK Rostov U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 3:6 Akademia Dinamo Moskau U16 Ak. Dinamo U16
  Konoplev U16 Y. Konoplev Football Akademia U16 0:1 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Strogino U16 DYuSSh Strogino Moskau U16 1:3 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 4:2 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 2:2 Akademia Dynamo Moscow Akademia Dynamo
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 2:0 Akademia FK Rostov Akademia Rostov
  Ak.Konoplev U17 Y. Konoplev Football Akademia U17 1:1 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 0:5 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  UOR-5 U17 Saturn-Master Egorjevsk U17 4:1 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
Matchday 5 Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:0 Gaz Metan Medias Gaz Metan
  FC Viitorul FC Viitorul Constanța 4:1 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Matchday 2
FC Sion FC Sion 0:0 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Zürich FC Zürich 2:2 FC Lugano FC Lugano
Matchday 4 Jodan Boys CVV de Jodan Boys 5:0 ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Smitshoek VV Smitshoek 3:6 Achilles Veen Achilles Veen
  VV Capelle VV Capelle 3:1 Achilles '29 Achilles '29
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 5:1 VV Spijkenisse Spijkenisse
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 5:0 VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 3:30 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
  SV Poortugaal SV Poortugaal 3:3 SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  VV Duno VV Duno Doorwerth 4:0 VV Rijsoord VV Rijsoord
Matchday 3 PEC Zwolle PEC Zwolle 4:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 3:3 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  Heerenveen SC Heerenveen 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
 
Ajax Ajax Amsterdam 2:1 Vitesse Arnhem Vitesse
 
Kayserispor Kayserispor 1:3 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Hatayspor Hatayspor 1:0 Kasimpasa Kasimpasa
  Göztepe Göztepe 2:2 Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Trabzonspor Trabzonspor 3:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
Matchday 4 NSC Nijkerk NSC Nijkerk 0:2 VV Noordscheschut Noordscheschut
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord 4:0 ASV De Dijk De Dijk
  AZSV Aalten AZSV Aalten 2:1 SV Urk SV Urk
  Swift AVV Swift moved VV Eemdijk VV Eemdijk
  SDC Putten SDC Putten moved ONS Sneek ONS Sneek
  DETO VV DETO Twenterand 0:0 RKAV Volendam RKAV Volendam
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen 3:1 VV Buitenpost Buitenpost
  Berkum VV Berkum 3:0 SC Genemuiden Genemuiden
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk 3:0 VPV Purmersteijn Purmersteijn
  Be Quick 1887 Be Quick 1887 0:4 RKVV Velsen RKVV Velsen
Matchday 9 St. Mirren St. Mirren FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:1 Dundee United FC Dundee United
  Livingston FC Livingston FC 2:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
Matchday 11 Botafogo-SP Botafogo Futebol Clube (SP) 1:2 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 0:0 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 0:1 Avaí Futebol Clube (SC) Avaí FC
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 2:2 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 3:2 Esporte Clube Juventude Juventude
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 3:1 Oeste Futebol Clube (SP) Oeste
Matchday 4 FK Minaj FK Minaj 0:4 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Vorskla Vorskla Poltava 0:0 FK Mariupol FK Mariupol
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 4:1 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
Matchday 3 Volos NPS Volos NPS 0:0 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 2:0 Panetolikos GFS Panetolikos
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 0:0 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  AE Larisa U19 AE Larisa U19 0:0 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  Volos NPS U19 Volos NPS U19 1:2 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 3:0 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 2:1 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
Matchday 2 RE Virton Royal Excelsior Virton 0:5 RAAL La Louvière La Louvière
  AFC Tubize AFC Tubize 5:1 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
Matchday 7 Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 3:2 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  KV Mechelen KV Mechelen 2:0 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KAA Gent KAA Gent 2:3 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
Matchday 5 RWDM RWD Molenbeek 3:1 Royale Union Saint Gilloise Saint Gilloise
Matchday 1 Thes Sport KVV Thes Sport 2:1 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  UR La Louvière UR La Louvière Centre 1:2 URSL Visé URSL Visé
  KSV Roeselare KSV Roeselare 0:5 FCV Dender EH FCV Dender EH
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 2:2 KSK Heist KSK Heist
Matchday 2 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 4:1 KSCT Menen KSCT Menen
  Dikkelvenne SC Dikkelvenne 2:0 KSK Ronse KSK Ronse
  KVK Ninove KVK Ninove 1:0 FC Gullegem FC Gullegem
  KRC Harelbeke Racing Harelbeke 5:2 KVK Westhoek KVK Westhoek
  KRC Gent KRC Gent 2:1 RFC Wetteren RFC Wetteren
  Lyra-Lierse Koninklijke Lyra-Lierse Berlaar 2:1 Spouwen Mopertingen Spouwen-Moper
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 4:0 Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
Matchday 5 FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:1 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  MFK Karvina MFK Karvina 0:0 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  FK Teplice FK Teplice 2:1 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Slavia Prague SK Slavia Prague 3:0 1.FC Slovácko Slovácko
Matchday 3 FC Midtjylland FC Midtjylland 1:0 Randers FC Randers FC
Matchday 9 FK TSC FK TSC Backa Topola 3:0 FK Spartak Subotica Spartak
  Cukaricki FK Cukaricki 4:0 FK Macva Sabac Macva
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:1 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Radnik FK Radnik Surdulica 4:2 FK Rad Rad
  Mladost FK Mladost Lucani 0:4 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 6 NK Istra NK Istra 1961 1:0 HNK Sibenik HNK Sibenik
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb moved HNK Rijeka HNK Rijeka
  NK Osijek NK Osijek 2:1 HNK Gorica HNK Gorica
Matchday 18 HauPa Haukiputaan Pallo 4:0 Rollon Pojat Rollon Pojat
  OTP Oulun Työväen Palloilijat 9:0 Oulaisten Huima Oulaisten
  Kajaanin Haka Kajaanin Haka 1:1 Rovaniemi United Roi Utd
  AC Oulu II AC Oulu II 0:1 Tornion Pallo -47 TP-47
Matchday 16 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 0:1 Vaasan Palloseura VPS
  MuSa Musan Salama 1:1 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  IF Gnistan IF Gnistan 2:1 SJK Seinäjoki II SJK II
Matchday 13 JäPS Järvenpään Palloseura 3:1 Espoon Palloseura Espoon Pallos.
  PK-35 Pallokerho-35 2:0 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  FC Viikingit FC Viikingit 1:1 Mikkelin Kissat Kissat
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 3:3 Kultsu FC Kultsu FC
  PEPO PEPO Lappeenranta 3:1 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  P-Iirot Pallo-Iirot 0:3 Grankulla IFK Grankulla IFK
  Salon Pallo Salon Palloilijat 1:1 Pargas IF Pargas IF
  Atlantis FC Atlantis FC 5:1 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  FC Espoo FC Espoo 3:3 Kaarinan Pojat KaaPo
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 0:1 JIPPO Joensuu JIPPO
  FC Kiisto FC Kiisto Vaasa 1:2 Kemi City FC Kemi City
Matchday 10 Ilves U19 Ilves Tampere U19 5:1 FC Honka U19 FC Honka U19
  HJK U19 HJK Helsinki U19 7:1 Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
  Käpylän U19 Käpylän Pallo U19 0:2 Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
  HJS U19 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 3:3 Mikkelin Palloilijat U19 MP U19
Matchday 0 BK-46 Bollklubben-46 2:00 PM FC Pohjois-Haagan Urheilijat FC PoHa
  EsPa Etelä-Espoon Pallo 2:30 PM FC Finnkurd FC Finnkurd
  NuPS Nummelan Palloseura 4:00 PM SexyPöxyt SexyPöxyt
  Tikkurilan Palloseura Tikkurilan Palloseura 12:00 PM Nastolan Nopsa Nastolan Nopsa
  FC Futura FC Futura 2:00 PM SAPA Helsinki SAPA Helsinki
  Tuusulan Tuusulan Palloseura 4:00 PM Jokelan Kisa Jokelan Kisa
Matchday 5 Cracovia Cracovia 2:2 Rakow Czestochowa Rakow
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 4:0 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 0:1 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 7 Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 2:0 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 2:1 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 5 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 3:1 NK Maribor NK Maribor
  ND Gorica ND Gorica 2:0 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Group A Imperatriz-MA Sociedade Imperatriz de Desportos (MA) 1:2 Ferroviário Atlético Clube (CE) Ferroviário-CE
Group B São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:1 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
Matchday 5 Paksi FC Paksi FC 4:0 MTK Budapest MTK Budapest
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 3:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 8 FK Senica FK Senica 0:2 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Michalovce Zemplin Michalovce 2:0 FK Pohronie Pohronie
  Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 4:0 MSK Zilina MSK Zilina
  FC Nitra FC Nitra 3:0 SKF Sered SKF Sered
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 5:0 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 5 FSV Bernau FSV Bernau 2:0 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 3:0 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 3:0 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Altlüdersdorf SV Altlüdersdorf 1:2 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 0:3 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 2:1 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
Matchday 22 TSV Bogen TSV Bogen 1:0 SV Grafenwöhr SV Grafenwöhr
Matchday 25 BSC Woffenbach BSC Woffenbach 1:4 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  ASV Dachau ASV Dachau 2:1 TSV Grünwald TSV Grünwald
  FC Töging FC Töging 2:3 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:1 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 3:2 TSV Ampfing TSV Ampfing
  TSV Kastl TSV Kastl 3:1 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 2:0 SC Eintracht Freising SE Freising
  FC Unterföhring FC Unterföhring 3:2 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
Matchday 4 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 4:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 1:2 SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
  TuSpo Surheide TuSpo Surheide 4:0 SG Findorff SG Findorff
  VfL Breese/L. VfL Breese/Langendorf 2:2 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  TSV Gellersen TSV Gellersen 2:5 TSV Etelsen TSV Etelsen
Matchday 6 SF Köllerbach SF Köllerbach 3:0 SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 1:4 SV Auersmacher Auersmacher
  VfB Dillingen VfB Dillingen 3:2 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 0:3 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  SV Bliesmengen SV Bliesmengen-Bolchen 0:5 SpVgg Quierschied Quierschied
  VfL Primstal VfL Primstal 2:0 FV Siersburg FV Siersburg
Matchday 2 TSV Kropp TSV Kropp 1:3 MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 0:1 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 6:1 Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
  TuS Rotenhof TuS Rotenhof 5:0 TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
Matchday 4 TuS Sulingen TuS Sulingen 2:3 Heeßeler SV Heeßeler SV
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 4:4 VfR Evesen VfR Evesen
  1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt 1:3 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
Matchday 5 SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 7:0 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
  Ahrweiler BC Ahrweiler BC 1:1 TuS Kirchberg TuS Kirchberg
  FC Bitburg FC Bitburg 2:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
Matchday 3 Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 1:2 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky moved FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 4:1 FSV Motor Marienberg Mo. Marienberg
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 4:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 1:3 SC Freital SC Freital
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 0:1 SSV Markranstädt Markranstädt
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 0:3 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 1:1 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
Matchday 4 TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 1:7 SV Spielberg SV Spielberg
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 3:0 SV Waldhof Mannheim II W. Mannheim II
  VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf 1:4 VfB Eppingen VfB Eppingen
  Langensteinbach SV Langensteinbach 2:2 1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen
  VfR Mannheim VfR Mannheim 1:2 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
Matchday 8 Türkspor Türkspor Neu-Ulm 1:6 SV Fellbach SV Fellbach
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 6:0 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 2:0 TSG Tübingen TSG Tübingen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 4:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  Friedrichshafen VfB Friedrichshafen 1:3 TSV Berg TSV Berg
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 2:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 4:0 TSV Essingen TSV Essingen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 0:2 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
Matchday 6 OSC Vellmar OSC Vellmar 0:5 Lichtenauer FV Lichtenauer FV
  SG Johannesberg SG Johannesberg 3:1 FSV Thalau FSV Thalau
Matchday 4 E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 2:1 FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
  SV Warnemünde SV Warnemünde 0:7 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Güstrower SC Güstrower SC 09 6:0 Penzliner SV Penzliner SV
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 2:1 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  Anker Wismar FC Anker Wismar 1:1 SV Pastow SV Pastow
Matchday 8 Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 1:1 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 0:3 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 0:2 Haldensleber SC Haldensleber SC
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 4:1 SSV 80 Gardelegen SSV Gardelegen
  Askan. Bernburg TV Askania Bernburg 0:5 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
Matchday 6 Offenburger FV Offenburger FV 2:1 FC Waldkirch FC Waldkirch
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 2:1 FC Radolfzell FC Radolfzell
  SC Durbachtal SC Durbachtal 1:2 SC Lahr SC Lahr
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 1:0 SV Endingen SV Endingen
  FC Teningen FC Teningen 2:2 SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  FC Auggen FC Auggen 3:3 DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
Matchday 4 Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 2:1 VfR Baumholder VfR Baumholder
  SV Morlautern SV Morlautern 6:1 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  SV Mesum SV Mesum 0:2 Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
Matchday 12 Puebla FC Puebla FC 3:3 Querétaro FC Querétaro FC
  FC Juárez FC Juárez 0:1 Atlas Guadalajara Atlas
Matchday 9 Nashville SC Nashville SC 1:1 Houston Dynamo Houston
Matchday 10 Once Caldas Once Caldas 2:0 Atlético Nacional Atl. Nacional
Matchday 19 Nagoya Grampus Nagoya Grampus 3:1 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 0:2 Yokohama FC Yokohama FC
  Vissel Kobe Vissel Kobe 4:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
Matchday 22 Albirex Niigata Albirex Niigata 1:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:4 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Ehime FC Ehime FC 0:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
Matchday 18 Fukushima Utd. Fukushima United 0:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Matchday 7 Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 1:2 Nara Club Nara Club
  Honda FC Honda FC 1:1 Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 8 Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 2:1 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  Tokyo United Tokyo United 4:0 Hitachi Building Systems Hitachi BuilSys
Matchday 6 TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata 0:0 Porvenir Asuka Porv. Asuka
  Ococias Kyoto Ococias Kyoto 4:3 Arterivo Wakayama Arte. Wakayama
Matchday 18 Thróttur Thróttur Reykjavík 0:3 ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
  Leiknir F. Leiknir Fáskrúdsfjordur 2:4 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
  Thór Thór Akureyri 0:2 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
  Leiknir Leiknir Reykjavík 3:0 UMF Afturelding Afturelding
  Grindavík UMF Grindavík 3:1 ÍF Magni Grenivík Magni
Matchday 2 Tlaxcala Tlaxcala FC moved CF Atlante Atlante
Matchday 9 Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 8:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
  Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 3:0 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 3:0 FK Velez Mostar U17 Velez U17
Matchday 8 FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 1:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
Matchday 9 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 1:4 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Velez Mostar FK Velez Mostar 2:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 8 HNK Orasje HNK Orasje 3:0 HNK Capljina HNK Capljina
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:2 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 3:2 NK Travnik Travnik
  FK Gorazde FK Gorazde 1:3 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 25 Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 1:1 Isloch Minskiy Rayon Isloch
  Gorodeya FK Gorodeya 1:1 Slavia Mozyr Slavia
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 0:1 Neman Grodno Neman Grodno
  BATE Borisov BATE Borisov 2:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 8 Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:3 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 0:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 2:2 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 1:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:2 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 2:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 0:0 FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
Matchday 30 Tanta SC Tanta SC 0:1 El Ahly Cairo El Ahly
Matchday 26 Hassania Hassania d'Agadir 2:1 FUS Rabat FUS Rabat
Matchday 18 Jeonju Citizen Jeonju Citizen 2:3 Cheongju FC Cheongju FC
  Yangju Citizen Yangju Citizen 0:1 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek
  Mokpo City Mokpo City 1:2 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Busan Trans.Co. Busan Transportation Corp. 0:1 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
  Cheonan City Cheonan City 0:0 Chuncheon FC Chuncheon FC
  Changwon FC Changwon FC 4:0 Gyeongju Citizen Gyeongju Citi.
  Gimhae FC Gimhae FC 1:0 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Gangneung City Gangneung City 2:0 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
Matchday 9 Pocheon Citizen Pocheon Citizen 4:0 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
Matchday 19 Pocheon Citizen Pocheon Citizen 1:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Goyang Citizen Goyang Citizen 1:3 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Icheon Citizen Icheon Citizen 1:0 Chungju Citizen Chungju Citizen
  Namdong FC Namdong FC 1:0 Yeoju Citizen Yeoju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 0:1 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Paju Citizen Paju Citizen 1:1 Seoul Nowon United Nowon Utd.
Matchday 9 NK Radomlje NK Radomlje 2:1 NK Brda NK Brda
  NK Bilje Vitanest Bilje 5:2 ND Beltinci Beltinci
  NK Dob NK Roltek Dob 4:4 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Dekani NK Dekani 0:1 NK Drava Ptuj Drava Ptuj
  NK Krka NK Krka 4:1 NK Krsko NK Krsko
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 1:0 ND Primorje ND Primorje
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
Quarter-Finals Tbilisi City FC Tbilisi City 2:5 Chikhura Sachkhere Chikhura
  Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 2:0 FC Telavi FC Telavi
Matchday 21 Suwon FC Suwon FC 1:0 Seoul E-Land Seoul E-Land
Matchday 1 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 3:1 FC Seoul FC Seoul
Matchday 11 Greenville Greenville Triumph SC 1:0 North Texas Soccer Club North Texas SC
  Orlando B Orlando City B 0:1 New England Revolution II Revolution II
  Forward Madison Forward Madison FC 1:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
Matchday 4 Cefn Druids Cefn Druids AFC 1:1 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Penybont FC Penybont FC 1:5 Bala Town FC Bala Town
  Flint Town United Flint Town United 0:1 Barry Town United FC Barry Town
Matchday 3 A. Lustenau SC Austria Lustenau 0:1 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  SKU Amstetten SKU Amstetten 3:3 FC Dornbirn FC Dornbirn
  Wycombe Wycombe Wanderers 0:2 Swansea City Swansea
  Watford Watford FC 1:0 Luton Town Luton
  Barnsley FC Barnsley FC 0:0 Coventry City Coventry
  Millwall Millwall FC 1:1 Brentford FC Brentford
  Birmingham Birmingham City 1:1 Rotherham United Rotherham
  Preston Preston North End 0:1 Stoke City Stoke City
  Cardiff Cardiff City 1:2 Reading FC Reading
 
QPR Queens Park Rangers 1:1 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Derby Derby County 0:4 Blackburn Rovers Blackburn
Round of 16 Ahli Al-Ahli Jeddah 5:4 on pens FC Shabab Al-Ahli Dubai Shabab Dubai
  Pakhtakor Pakhtakor Tashkent 2:1 Esteghlal FC Esteghlal FC
Second Round SC Balerna SC Balerna 1:2 FC Monthey FC Monthey
First Round Udinese U19 Udinese Primavera 2:5 on pens Vicenza Primavera Vicenza U19
Matchday 21 Guaireña FC Guaireña FC 3:3 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
Matchday 13 Ida/Lääne U17 Ida- ja Lääne Virumaa U17 0:3 Jalgpallikool Tammeka U17 Tammeka U17
  FC Nomme U17 FC Nomme United U17 0:1 Harju JK Laagri U17 Harju JK U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 5:0 Levadia Tallinn U17 Levadia U17
Matchday 22 Paide Paide Linnameeskond 4:1 Kalev Tallinn Kalev
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:1 FC Kuressaare Kuressaare
Matchday 24 JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:5 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:0 Maardu Linnameeskond Maardu LM
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:0 FC Nomme United Nomme United
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 1:3 Keila JK Keila JK
  Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 2:0 Viimsi JK Viimsi JK
  FC Helios Voru FC Helios Voru 0:2 Tartu JK Welco JK Welco
Matchday 14 Sport Boys Sport Boys Association 1:1 Deportivo Municipal Municipal
  Club UTC UTC Cajamarca 3:0 Club Cienciano Cienciano
  FC Carlos Stein FC Carlos Stein 0:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Binacional Deportivo Binacional 0:1 Carlos A. Mannucci Mannucci
Matchday 13 Waterford FC Waterford FC 1:0 Sligo Rovers Sligo Rovers
  St. Patricks St. Patricks Athletic 2:0 Shelbourne FC Shelbourne
Matchday 14 Shamrock U19 Shamrock Rovers U19 2:5 University College Dublin UCD
Matchday 13 Young Elephants Young Elephants 0:0 Lao Police Club Lao Police Club
  Ezra FC Ezra FC 3:2 Master 7 FC Master 7
Matchday 19 Hantharwady U. Hantharwady United FC 2:4 Magwe FC Magwe FC
  Sagaing Utd. Sagaing United 1:1 Yadanarbon FC Yadanarbon FC
Matchday 9 Pahang FA Pahang FA 2:1 Kedah FA Kedah FA
  FA Selangor FA Selangor 3:3 UiTM FC UiTM FC
Matchday 7 Muangthong Utd. SCG Muangthong United 2:1 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Police Tero FC Police Tero FC 1:2 Chonburi FC Chonburi FC
  Trat FC Trat FC 2:3 Port FC Port FC
  Buriram Utd. Buriram United 1:0 Suphanburi FC Suphanburi FC
Matchday 8 Lampang FC Lampang FC 0:0 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 0:3 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 3:1 MOF Customs United Customs Utd.
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 0:4 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Kasetsart FC Kasetsart FC 2:0 Navy FC Navy FC
Matchday 3 Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2:0 Milton Keynes Dons MK Dons
  Ipswich Ipswich Town 2:0 Rochdale AFC Rochdale
  Sunderland Sunderland AFC 1:0 Peterborough United Peterborough
  Doncaster Doncaster Rovers 4:1 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Northampton Northampton Town 0:2 Hull City Hull City
  Swindon Town Swindon Town 4:2 Burton Albion Burton Albion
  Fleetwood Fleetwood Town 0:1 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Plymouth Plymouth Argyle 1:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Accrington Accrington Stanley 1:4 Oxford United Oxford United
  Gillingham FC Gillingham FC 2:0 Blackpool FC Blackpool
  Portsmouth Portsmouth FC 1:2 Wigan Athletic Wigan
  Bradford Bradford City 2:1 Stevenage FC Stevenage
  Port Vale Port Vale FC 0:0 Harrogate Town Harrogate Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 0:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Salford Salford City 0:0 Forest Green Rovers Forest Green
  Barrow Barrow AFC 1:1 Colchester United Colchester Utd.
  Mansfield Town Mansfield Town 1:2 Exeter City Exeter City
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 1:0 Carlisle United Carlisle United
  Bolton Bolton Wanderers 0:2 Newport County Newport County
  Oldham Athletic Oldham Athletic 2:3 Crawley Town Crawley Town
  Southend United Southend United 1:2 Morecambe FC Morecambe FC
Matchday 12 Dinamo Riga Dinamo Riga 6:0 Rezeknes FA Rezeknes FA
  Super Nova SK Super Nova 0:2 Auda Kekava Auda
  Lokomotiv Lokomotiv Daugavpils 6:2 FK Smiltene/BJSS Smiltene
Matchday 1 Cosenza Cosenza Calcio 0:0 Virtus Entella Virtus Entella
  Salernitana US Salernitana 1919 1:1 Reggina 1914 Reggina
  Frosinone Frosinone Calcio 0:2 FC Empoli FC Empoli
  Lecce US Lecce 0:0 Pordenone Calcio Pordenone
  Brescia Brescia Calcio 1:1 Ascoli Calcio Ascoli
  Pescara Delfino Pescara 1936 0:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Venezia Venezia FC 1:0 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Lecco Calcio Lecco 1912 1:0 AS Giana Erminio Giana Erminio
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 2:2 FC Legnago Salus Legnago
  Cavese Cavese 1919 0:1 US Vibonese Vibonese
Matchday 12 Coquimbo Unido Coquimbo Unido 2:1 Santiago Wanderers Wanderers
  Huachipato FC Huachipato FC 1:1 Deportes La Serena La Serena
  Colo Colo CSD Colo Colo moved Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
  CD Everton CD Everton 2:2 CD Universidad Católica CDUC
Matchday 2 Gümüshanespor Gümüshanespor 1:0 Inegölspor Inegölspor
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:8 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 2:1 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Hacettepe Hacettepe Spor 2:1 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 2:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Usak Spor AS Usak Spor AS 3:1 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Manisa FK Manisa FK 6:1 Kocaelispor Kocaelispor
  Sariyer Sariyer 1:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor moved Bayburt Özel Idare Spor Bayburt Idare
 
Elazigspor Elazigspor 1:1 Serik Belediyespor Serik Belediye
  Van Spor FK Van Spor FK 0:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Pazarspor Pazarspor 1:3 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Mamak FK Mamak FK 0:1 Turgutluspor Turgutluspor
  Sakaryaspor Sakaryaspor 1:1 Eyüpspor Eyüpspor
  Bodrumspor Bodrumspor 4:1 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 1:0 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Pendikspor Pendikspor 4:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
Matchday 3 Real Zaragoza Real Zaragoza 2:2 UD Las Palmas UD Las Palmas
  UD Logroñés UD Logroñés 1:1 CD Castellón CD Castellón
  Málaga CF Málaga CF 1:0 AD Alcorcón Alcorcón
  Sporting Gijón Sporting Gijón 2:0 Girona FC Girona
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 1:0 Albacete Balompié Albacete
Matchday 7 SM Caen B SM Caen B 2:0 Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 0:0 FC Lorient B Lorient B
  AS Poissy AS Poissy 0:2 Vannes OC Vannes
  US Saint-Malo US Saint-Malo 2:1 FC Versailles FC Versailles
  C'Chartres C'Chartres Football 0:0 FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC 1:0 US Granville US Granville
  Plabennec Stade Plabennecois 0:1 Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  EA Guingamp B EA Guingamp B 2:2 Blois Football 41 Blois Foot 41
  AJ Auxerre B AJ Auxerre B 2:1 Stade Reims B Stade Reims B
  Paris 13 Atl. Paris 13 Atletico 1:0 GFC Ajaccio G. Ajaccio
  FC Metz B FC Metz B 3:0 RC Lens B RC Lens B
  CS Sedan CS Sedan-Ardennes 1:1 AS Beauvais Oise Beauvais
  Saint-Quentin Olympique Saint-Quentin 1:1 FCSR Haguenau FCSR Haguenau
  FC 93 Bobigny Football Club 93 Bobigny 1:0 ASM Belfort ASM Belfort
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur 3:0 Entente SSG Entente SSG
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest 3:3 Marignane Gignac FC Marignane G. FC
  Olymp. Lyon B Olympique Lyon B 3:2 Aubagne FC Aubagne
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC 2:0 Louhans-Cuiseaux FC Louh.-Cuiseaux
  Marseille B Olympique de Marseille B moved GFA Rumilly Vallières GFA Rumilly Val
  Grand Ouest Ass Grand Ouest Association Lyonnaise FC 6:1 AS Monaco B Monaco B
  US Colomiers US Colomiers 0:0 Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
  FC Nantes B FC Nantes B 1:1 Les Herbiers VF Les Herbiers VF
  Bergerac Bergerac Périgord FC 3:0 Bourges 18 Bourges 18
  SO Romorantin SO Romorantin 4:1 Canet Roussillon FC Canet Rous.
  Bourges Foot Bourges Foot 0:2 Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
  SCO Angers B SCO Angers B 1:1 AS Béziers AS Béziers
  Stade Montois Stade Montois 0:3 Trélissac FC Trélissac FC
Matchday 5 Toulouse FC Toulouse 3:1 AJ Auxerre AJ Auxerre
  AC Ajaccio AC Ajaccio 1:1 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 0:1 AC Le Havre AC Le Havre
  Amiens SC Amiens SC 0:0 Pau FC Pau FC
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 2:2 Paris FC Paris FC
  FC Chambly FC Chambly 2:1 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Rodez AF Rodez AF 2:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  Guingamp EA Guingamp 1:0 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:0 SM Caen SM Caen
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 0:1 CSM Resita CSM Resita
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 1:2 CS Mioveni Mioveni
  Aerostar Aerostar Bacau 3:2 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  AFC Turris AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 3:2 Concordia Chiajna Concordia
  ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 2:0 Ripensia Timisoara Ripensia
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 2:1 FC Rapid 1923 Rapid 1923
  Petrolul Petrolul Ploiesti 0:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 8 FK Orenburg 2 FK Orenburg 2 1:2 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
  Murom FK Murom 1:1 Rodina Moscow Rodina Moscow
  FC Krasniy FC Krasniy Smolensk 1:0 FK Ryazan FK Ryazan
Matchday 5 NAC Breda NAC Breda 2:1 PSV Eindhoven U21 PSV U21
Matchday 2 Marítimo CS Marítimo 2:1 CD Tondela Tondela
  Benfica SL Benfica 2:0 Moreirense FC Moreirense
  Boavista Boavista FC 0:5 FC Porto FC Porto
Matchday 4 Covilhã SC Covilhã 2:1 Varzim SC Varzim
Matchday 3 Ümraniyespor Ümraniyespor 1:3 Istanbulspor Istanbulspor
  Akhisarspor Akhisarspor 2:0 Balikesirspor Balikesirspor
  Bursaspor Bursaspor 1:2 Giresunspor Giresunspor
Matchday 4 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv moved Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 1:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya